Ule znikają szybko, a to za sprawą ajerkoniaku, który je wypełnia.

Składniki:
Ciasto:
- 20dkg biszkoptów
- 18dkg cukru pudru
- 8dkg masła
- 1żółtko
- 4łyżki rumu
- 3łyżki kakao
- trochę orzechów
Masa:
- 20dkg cukru pudru
- 4 żółtka
- 1 cukier waniliowy
- spirytus
Dodatkowo:
- andrut
Sposób wykonania:
Biszkopty zetrzeć, połączyć z resztą składników. Gdyby ciasto było zbyt suche dodać trochę więcej rumu. Aby otrzymać ule jasne należy pominąć kakao.
Krem: Cukier puder i cukier waniliowy utrzeć z żółtkami, powoli dolewać spirytus, do uzyskania gęstej, choć lejącej konsystencji, aby można było wlewać do uli.
Z andruta wycinać kółeczka wielkością dostosowane do ula.
Gotowe ciasto wkładamy do foremki , palcem robimy dziurkę (miejsce na ajerkoniak), wyjmujemy ula z foremki. (Aby ciasto dobrze odchodziło od foremki należy ją dobrze wysypać cukrem pudrem). Wlewamy krem i zalepiamy andrutem.
Smacznego!

