Przepis na to ciacho dostałam będąc na studiach od koleżanki. Od tego czasu gości na prawie każdej imprezie rodzinnej. Uwielbiają go wszyscy.

Składniki:
Biszkopt:
- 5 jaj
- 1szkl mąki
- 1szkl cukru
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 łyżeczki octu
- 1 łyżka kakao
Masa budyniowa:
- budyń
- 1/2l mleka
- 1 masło
Dodatkowo:
- masa krówkowa
- 500-700ml kremówki
- 2 łyżeczki cukru pudru
- 3 śmietan-fixy
- 1 czekolada gorzka
- herbatniki
Sposób wykonania:
Przygotować biszkopt. Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę, dalej ubijając dodać cukier. Żółtka wymieszać w miseczce razem z proszkiem do pieczenia i octem (zwiększy się objętość i powstanie pianka). Pianę z białek, połączyć delikatnie z żółtkami oraz przesianą mąką i kakao. Przełożyć na blaszkę wysmarowaną tłuszczem i posypaną bułka tartą. Piec w temperaturze 180stopni, około 20 min. (sprawdzić patyczkiem)
Masa budyniowa. Przygotować budyń zgodnie z opisem na opakowaniu, ostudzić. Utrzeć z masłem.
Śmietanę kremówkę ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodać cukier puder i śmietan-fixy.
Czekoladę zetrzeć na tarce.
Na biszkopt wykładamy masę budyniową, następnie układamy warstwę herbatników, rozsmarowujemy masę krówkową, ponownie układamy herbatniki, a na samą górę wykładamy bitą śmietanę i posypujemy czekoladą.
Smacznego!
