3Bit

Przepis na to ciacho dostałam będąc na studiach od koleżanki. Od tego czasu gości na prawie każdej imprezie rodzinnej. Uwielbiają go wszyscy.

wyspa smaku

Składniki:

Biszkopt:

  • 5 jaj
  • 1szkl mąki
  • 1szkl cukru
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżeczki octu
  • 1 łyżka kakao

Masa budyniowa:

  • budyń
  • 1/2l mleka
  • 1 masło

Dodatkowo:

  • masa krówkowa
  • 500-700ml kremówki
  • 2 łyżeczki cukru pudru
  • 3 śmietan-fixy
  • 1 czekolada gorzka
  • herbatniki

Sposób wykonania:

Przygotować biszkopt. Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę, dalej ubijając dodać cukier. Żółtka wymieszać w miseczce razem z proszkiem do pieczenia i octem (zwiększy się objętość i powstanie pianka). Pianę z białek, połączyć delikatnie z żółtkami oraz przesianą mąką i kakao. Przełożyć na blaszkę wysmarowaną tłuszczem i posypaną bułka tartą. Piec w temperaturze 180stopni, około 20 min. (sprawdzić patyczkiem)

Masa budyniowa. Przygotować budyń zgodnie z opisem na opakowaniu, ostudzić. Utrzeć z masłem.

Śmietanę kremówkę ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodać cukier puder i śmietan-fixy.

Czekoladę zetrzeć na tarce.

Na biszkopt wykładamy masę budyniową, następnie układamy warstwę herbatników, rozsmarowujemy masę krówkową, ponownie układamy herbatniki, a na samą górę wykładamy bitą śmietanę i posypujemy czekoladą.

Smacznego!

wyspa smaku

Dodaj komentarz