Przepyszne, tak w skrócie można o nich powiedzieć.Ciasto fantastyczne, dobrze się formowało. Bułeczki mięciutkie, pachnące. Mniam. Przepis pochodzi stąd

Składniki:
na ciasto (na ok.11-12 sztuk )
- 1 szklanka ciepłej wody,
- 35g drożdży świeżych (lub 10g drożdży instant)
- 1/3 szklanki oleju,
- 1 łyżeczka soli,
- 1 jajko,
- 3.5 szklanki mąki pszennej
- jajko do posmarowania
Składniki na sos do pizzy:
- przecier pomidorowy (z wodą w proporcji 4:2, przykładowo 4 łyżki przecieru na dwie łyżki wody)
- woda
- zioła: oregano, bazylia lub zioła prowansalskie (łyżeczka, bądź dwie)
- trochę pieprzu i soli
- 2 ząbki czosnku (ewentualnie czosnek suszony)
Dodatkowo:
Składniki w środku mogą być różne, w zależności od upodobań .W moich bułeczkach można było znaleźć:
- szynkę z podsmażoną cebulą,
- kukurydzę
- tarty ser żółty
Technika wykonania:
Świeże drożdże rozdrabniamy, dodajemy ok.pół szklanki ciepłej wody i troszkę mąki oraz szczyptę cukru, mieszamy i zostawiamy na parę minut do wyrośnięcia. W przypadku drożdży instant, ten krok pomijamy.
Do miski wsypujemy resztę mąki , drożdże i sól, i dokładnie mieszamy. Dodajemy resztę ciepłej wody, olej i jajko, następnie dokładnie łączymy składniki. Zagniatamy ciasto Przez ok 5 min. Przykrywamy ciasto ściereczką i odstawiamy je na 30 minut.
Przygotowujemy nadzienie: wędlinę pokroić, cebulę posiekać i zeszklić, ser zetrzeć.
Przygotowujemy sos: wodę mieszamy z przecierem, dodajemy przyprawy, sól, pieprz oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Mieszamy i gotowe.
Z wyrośniętego ciasta formujemy wałek, dzielimy go na ok 12 części, rozwałkujemy je (bądź rozciągamy ręcznie) i na środku przygotowanego placka smarujemy sosem, wkładamy nasze składniki. Formujemy bułeczki. Układamy bułeczki w odstępach. Smarujemy roztrzepanym jajkiem i możemy posypać przyprawą (u mnie kminek) Pieczemy w temperaturze 200 stopni przez 15-20 minut, aż nabiorą złotego koloru.
