
- pół cebuli
- 2 łyżki masła
- 500 ml bulionu
- 200 g serka topionego Emmentaler
- 200 ml śmietanki 30%
- kurkuma, gałka muszkatołowa, chilli, sól, pieprz
- 4 kromki chleba
- 4 łyżki masła
- szczypiorek lub zielona cebulka




Biszkopt: (jeśli nam się nie chce piec to można użyć biszkoptów)

Rolada serowa to świetna przekąska na imprezę. Wbrew pozorom nie jest bardzo pracochłonna i czasochłonna.

● 30 dag żółtego sera
● 10 dag serka topionego
● 2 ząbki czosnku
● pęczek szczypiorku
● 1/2 czerwonej papryki
● 2 plastry szynki
● sól
● pieprz
Technika wykonania:
Serek topiony rozgniatamy w misce. Resztę składników (oprócz żółtego sera) drobno siekamy i wkładamy do serka. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem i mieszamy.
Do gorącej wody wkładamy żółty ser i podgrzewamy, aż stanie się miękki. Ser wyjąć z woreczka i rozwałkować na prostokąt.
Na ser wykładamy masę i zwijamy jak roladę. Zawijamy w folię aluminiową i wkładamy na noc do lodówki.
Smacznego!

Niedawno przygotowywałam bankiet. Jedną z przekąsek na nim były właśnie te babeczki. Sporo pracy, ale efekt jest. Polecam! Przepis pochodzi stąd.

składniki na ciasto: ok. 80szt
– 1kg mąki
– 2 margaryny
– 4 żółtka
– 1 jajko
– 5 łyżek śmietany
– 2 łyżeczki proszku do pieczenia
składniki na farsz:
– 1kg serka śmietankowego 1kg
– 2 świeże ogórki
– 2 pęczki rzodkiewki
– 1 op kiełek brokułów
– 200g łososia wędzonego sałatkowego
– sól
– pieprz
Technika wykonania:
Wszystkie składniki ze sobą mieszamy na gładkie jednolite ciasto. Rozwałkowujemy na placek i wycinamy kółka o takiej średnicy, żeby pasowały nam do foremki. Pieczemy na złoty kolor w 180 stopniach.
A między czasie zajmiemy się farszem. Do miseczki dajemy serek, ogórka myjemy, pozbawiamy pestek i kroimy w drobną kostkę. Umytą rzodkiewkę również drobno kroimy. Łososia wkładamy do malaksera i siekamy. Wszystko wrzucamy do jednej miski mieszamy razem z serkiem na jednolitą gładką masę, doprawiamy pieprzem i ewentualnie jeżeli trzeba solą. Wystudzone babeczki faszerujemy kremem i ozdabiamy kiełkami.
Smacznego!
Dziś mam dla Was przepyszne koreczki z fetą. Zapraszam!
Przepis na koreczki z serem żółtym,szynką, korniszonem i papryką znajdziecie tutaj

Składniki:
Technika wykonania:
Fetę i ogórek kroimy w kostkę. Pomidorki należy przekroić na pół. Na wykałaczkę nabijać: ser feta, zielony ogórek, pół pomidora koktajlowego i oliwkę.
Smacznego!



Sezon truskawkowy w pełni. A więc pora na szaleństwa kulinarne z tymi owocami 🙂

Składniki:
Technika wykonania:
Z truskawek usunąć szypułki, opłukać. Mango obrać, pokroić na mniejsze części, ananas pokroić w kostkę. Wszystkie składniki zmiksować w blenderze.
Smacznego!
Jestem wielbicielką omletów.Przedstawiam Wam kolejny z nich 🙂

Składniki na 1 omlet:
Technika wykonania:
Szynkę pokroić w kostkę, podsmażyć, dodać pokrojone w plastry pieczarki. Chwilę razem smażyć. Na koniec dodać przekrojone na pół pomidorki.
Jaja roztrzepać razem z przyprawami. Masą jajeczną zalać podsmażone składniki. Wierch posypać pokrojonym w kostkę lub tartym serem. Smażyć chwilę pod przykryciem, do momentu ścięcia się jajka.
Smacznego!

Zapraszam na pyszne zapiekane białe szparagi. Przepis pochodzi stąd.

Składniki na 3 porcje:
Serowy sos:
Technika wykonania:
Białe szparagi obrać ze skórki, opłukać i ugotować do miękkości w wodzie z dodatkiem soli i cukru. Po ugotowaniu szparagi wyciągnąć z wody (można ją użyć do zupy).
Żółty ser zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Cebulę obrać, opłukać, pokroić w kostkę i zrumienić na patelni teflonowej z odrobiną tłuszczu. Czosnek obrać, pokroić w kostkę i dodać do cebuli, pod koniec smażenia. Do rondelka wlać śmietanę. Dodać 10 dag żółtego sera i cebulę z czosnkiem. Razem podgrzewać i mieszać, aż ser się roztopi. Dodać szczyptę soli, pieprzu i gałki muszkatołowej.
Żaroodporne naczynie posmarować masłem, przełożyć do niego szparagi i polać serowym sosem. Wierzch posypać pozostałym startym serem i posypać ostrą papryką w proszku. Włożyć do piekarnika i zapiekać razem przez około 20 minut w temperaturze 180 °C.
Podawać na ciepło np. z pieczonymi ziemniakami i dowolnym kotletem.
Smacznego!


Zapraszam na pyszną pastę.

Składniki:
Sposób wykonania:
Jaja ugotować na twardo, ostudzić, pokroić w drobną kostkę. Jaja utrzeć razem z masłem, majonezem i przyprawami (robiłam to widelcem). Można dodać posiekany szczypiorek.
Pastę można stosować na chleb, bułki lub krakersy.
Smacznego!


*ciastka można formować również w kopertki z jabłkami lub z dżemem

