
Autorka książki „Jem ryby”–Katarzyna Bieniek to mieszkanka Żabiego Kraju, który swym zasięgiem obejmuje gminy Dębowiec, Chybie, Goczałkowice Zdrój, Pawłowice, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice. W swojej książce przekonuje nas, że ryby nie są dobre tylko „od święta”, ale że warto spożywać je znacznie częściej. Myślę, że każdy z nas z tym się zgodzi, bo przecież ryby to fantastyczne źródło pełnowartościowego białka, składników mineralnych tj. fosfor, potas, magnez oraz witamin z grupy B i witaminy D.
Głównym założeniem książki jest zachęcenie do sporządzania smakowitych potraw z ryb słodkowodnych tj. karp, sum, sandacz, pstrąg, okoń czy lin. Ta książka to zbiór babcinych starych przepisów-naprawdę pysznych.
W książce znajduje się 41 różnorodnych przepisów na dania z ryb słodkowodnych. Składniki potraw nie są zbyt wyszukane, a więc dostępne dla każdego. Receptura opisana jest w sposób prosty i przejrzysty. Książka ma bardzo fajną formę – wykonana jest w kształcie ryby, ale w dość małym formacie, w miękkiej oprawce. Plusem jest na pewno to, iż każda potrawa jest sfotografowana. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli szukacie pomysłu na dania z ryb to ta pozycja jest właśnie dla Was.

