
-
80 g gorzkiej czekolady
-
2-3 łyżki kakao
-
220 g miękkiego masła
-
1 i ¼ szklanki cukru
-
4 jajka
-
½ szklanki mleka
-
2 i ¼ szklanki mąki tortowej
-
2 łyżeczki proszku do pieczenia
-
szczypta soli
-
kilka kropel aromatu lub ekstraktu waniliowego (pominęłam)
-
kilka kropel aromatu czekoladowego (pominęłam)
Sposób wykonania:
Czekoladę połamać na kawałki, roztopić w kąpieli wodnej, wymieszać z kakao. Masło utrzeć z cukrem i szczyptą soli na puszystą masę. Dalej ucierając, kolejno dodawać jajka (po dodaniu każdego ucierać ok. 15-20 sekund, aż masa będzie jednolita).
Mąkę przesiać, wymieszać z proszkiem do pieczenia. Dodawać do masy jajecznej na przemian z mlekiem, ucierać. Po dokładnym wymieszaniu ciasto podzielić na dwie części. Do jednej dodać roztopioną czekoladę i aromat czekoladowy. Wymieszać. Do drugiej dodać aromat waniliowy, wymieszać.
Formę do babki lub keksówkę posmarować masłem i wyspać mąką. Na przemian wykładać do foremki dwa rodzaje ciasta. Na koniec wymieszać patyczkiem, tworząc wzór marmurkowy. Piec około 1 godziny w temp. 175°C (z termoobiegiem 160°C), do suchego patyczka.
Wyjąć z piekarnika, lekko przestudzić w formie, następnie wyjąć z formy i studzić na kratce. Przed podaniem oprószyć cukrem pudrem.
Smacznego!











Składniki:


