Dziś trochę kalorycznie, no ale przecież raz na jakiś czas nie zaszkodzi 🙂
Quicha jest typowym francuskim daniem, charakteryzuje się tym iż składniki umieszczone na cieście są zalane masą jajowo- śmietanową.

Składniki:
- 1 op. ciasta francuskiego
- 8 pieczarek
- 1 cebula
- 6 suszonych pomidorów
- 1/3 sera feta
- 2 jaja
- 150g śmietany
- 5 dag sera żółtego tartego
- sól, pieprz, oregano, bazylia
- przyprawa – czupryca zielona
- olej
Technika wykonania:
Cebulę obrać i posiekać. Pieczarki umyć i pokroić w grubą kostkę. Rozgrzać tłuszcz, zrumienić na nim cebulę i dodać pieczarki. Smażyć chwilę wszystko razem. Ostudzić
Szynkę pokroić w grubą kostkę, pomidory i fetę również pokroić w kostkę.
Śmietanę zmiksować razem z jajami oraz z przyprawami.
Ciasto francuskie rozłożyć w formie (u mnie prostokątna). Rozłożyć pieczarki, szynkę, suszone pomidory i fetę. Zalać masą śmietanowo-jajową i posypać żółtym serem.
Piec w temperaturze 200 stopni do uzyskania złotego koloru, około 20minut.
Smacznego!
























